Listopad 2012

Zdobení cukroví

29. listopadu 2012 v 20:07 | Deborah |  Seznámení s tím co jíme, kupujeme, vaření a pečení co kupujeme

Mezi výrobky Dr.Oetkera patří i zdobící tuba plná cukrové polevy. Není pro mně problém si polevu vyrobit a taky jsem tak na perníčky učinila. Červená ta se mi ještě nepovedla, ale šla použít. Barvivo jsem smíchala S vodou a pár kapek jsem šlehala spolu s bílkem a moučkovým cukrem. Zelená ta už dopadla na jedničku šlehala jsem elektrickým šlehačem a to jeden bílek a jeden hrnek cukru moučka a barvivo asi čtvrt obsahu možná o něco méně nasypala rovnou do mísy kde se tvořila poleva. Domácí polevy mají pro mně tu nevýhodu, že nemám tu zručnost pracovat s nimi v cukrářském sáčku a zdobím tedy jen pomocí špejle a štětce a právě i proto jsem na zkušenou sáhla při zdobení perníčkůi i po tubě.
Cena tuby polevy Dr.Oetkera je kolem 60 Kč, ale tři se čtyř nástavců jsou zase něco jiného a zdobení perníčků se takto obzvláštní. Tubu po rozbalení je nutno chvíli promačkávat aby se poleva uvolnila teplem, pak se odřízne konec a nasadí se zdobítko dle výběru a je to hned připravené ke zdobení. Jedna tuba mi vystačila tak na 20 až 25 kousků, záleží na velikosti perníčků a také jak hustě se zdobí a navíc já kombinovala i s těmi svými barevnými takže nemohu teď už přesně říct.

tady se zdobilo štětečkem a doma vyrobenými polevami:

Lilkový ježek

29. listopadu 2012 v 19:49 | Deborah |  Seznámení s tím co jíme, kupujeme, vaření a pečení co kupujeme
Inspirací k tomuhle jídélku jsem našla na internetě. V lednici jsem našla lilek koupený v akci, ale pořád ve výborné kvalitě k pečení a sýr mozarellu. Pak stačilo jen několik brambor, česnek a koření - to jsem vybrala adžiku. Tato kořenící směs je typická pro gruzínskou a arménskou kuchyni, přidává se do masitých pokrmů, jehněčího a drůbežího masa, ale též je dobrá do vegetariánských jídel a na lilek je adžika též vhodná. Osobně nejsem milovníkem kopru a i se mu vyhýbám, ale do směsi koření adžiky prostě patří. Ještě vychytávka ke konci pečení jsem brambory pěkně posypala petrželkou a pokrájenou zelenou naťí cibule a dobrota byla na světě.
A přikládám recept a foto jak se jídlo povedlo:
suroviny
1 lilek
5 brambor
2-3 stroužky česneku
olej
mozarella
adžika
sůl
zelené natě třeba i mražené
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
takhle to vypadá než se peče:

Lilek se omyje a osuší, neloupe se. Do lilku se krojí hluboké zářezy. Posype se solí i vnitřky ještě necelého "ježka". Dá se tak na hodinku na talíř "vypotit".
Nakrájí se mozarella na plátečky. Vystačí se i s jedním kouskem mozarelly najeden lilek. Obyčejný tvrdý sýr se nedoporučuje, protože ten není vhodný dlouho péct. Do každého zářezu na lilku se dá sýr.
Pak se dá "lilkový ježek" do olejem vymaštěného pekáčku.
Oloupou se brambory a pokrájí se na střední kousky a dají se vedle lilku.
Vše se posype kořením adžika.
Brambory i lilek jsem potřela prolisovaným česnekem v oleji.
Trochu jsem dosolila, ale to už jen trochu.
Takto připravené se dá péct. Kdo má i tvrdý sýr, tak nastrouhat a ke konci posypat lilek a pak nechat jen do roztavení.
Brambory ke konci též se můžou posypat zelenými natěmi bylinek nebo jen cibulkou zelenou nebo i šalotkou.
pečený lilek a pečené brambory:
a na talíři:

A koutek pro zvídavé:
Co obsahuje směs koření adžika?
Základem je paprika sladká i pálivá, sušený česnek, sumah, kopr, koriandr, chilli, bobkový list, petržel, sůl

A na sáčku Adžiky od Vitany je přesně toto složení: sůl, sladká mletá paprika, sumach sušený mletý, sušený česnek mletý, koprová nať sušená, mletý koriandr, sušená nať petržele, pískavice řecké seno, mletá saturejka, bazalka, sušená máta, bobkový list mletý, čeneková nať sušená, drhnutá majoránka, celerové semeno mleté, kurkuma mletá.


A kdo chce originalitu a nebojí se toho tak:
na těchto stránkách je recept na výrobu adžiky a kolikrát i bez kopru -takže né vždy musí být :-)

Golden Sugar

24. listopadu 2012 v 20:48 Seznámení s tím co jíme, kupujeme, vaření a pečení co kupujeme
Třtinový cukr je vyráběn tradiční cestou, bez další rafinace. Zachovává si tak veškeré zdraví prospěsné látky jako vlákninu, minerály, vitamíny a enzymy.
Má jemnou specifickou chuť připomínající máslo s medovýmí podtóny a vůni vanilkových květů. Bez přidaných látek,barviv, vůní.
Golden Sugar fy Diamant je třtinový cukr a půl kilogramu je za cenu kolem 38 Kč

Uplatnění má i v domácí přípravě kosmetiky. Dá se využít při výrobě peelingu.

Recept na MOJITO (1 sklenice)
potřebuje se 1 limetka, 2 - 3 ČL třtinového cukru, 2 větvičky máty, 4 cl bílého rumu, 2 cl minerálky, rozdrcený led; Limetka se vymačká do sklenice s cukrem a mátou, rozmačká se s ledem a přidá se rum a minerálka. Mátou se zdobí a doplňuje ledem.

Já zatím dala tento cukr do svařáku, dále s ním obaluji zázvor i obyčejně sladím čaj.

Na obrázku je novější golden sugar tmavý! 500 gramů za cenu kolem 54 Kč

Listopad

24. listopadu 2012 v 20:36 Magie rostlin
Listopad přesněji zhruba druhá dekáda a další dny až do 22.11. je pro astrology a ty co se zajímají o své horoskopy dobou kdy Slunce je ve znamení Štíra.
Největší slabinou Štíra i když oni budou tvrdit opak je tajnůstkaření.
Největší předností je logika a logické kombinace.
Věřit je dobré, ale kontrolovat lepší.

Úplněk Slunečního znamení Štíra má povahu Býka a úplněk je právě tehdy co se dostane Měsíc do opozice ze Sluncem. Letos to je už 29.10. a do 31.10.
Síla Luny uklidňuje naši duši a dává nám sílu, které z tohohle úplňku úplně září. Přináší lásku, peníze, majetek, plodnost a tvořivou práci. Smutek nikam nevede, je třeba plánovat budoucnost, položit základy novým projektům, vymýšlet přestavby a rovnat vztahy. je vhodný čas pro čarování na prosperitu, majetek a plodnost.

Smutek a netečnost je třeba odhodit, protože až se čas posune, měli bychom být připraveni.

Na vaší zahrádce je sice velmi hezky, ale něco tam chybí. Pusťte otěže své fantazie a naplánujte
si krásnou rajskou zahradu plnou květů a omamných vůní. Klidňe sněte a uvidíte, že dostanete odvahu něco pozměnit k obrazu svému.

Naplánujte přestavbu, dostavbu nebo rozšíření. Luna vám dá sílu a inspiraci popřemýšlet jak získat peníze.
Již dlouho víte, že je ve firmě třeba něco změnit, aby lépe prosperovala. Naplánujte tedy velkéí změny a určete si termín, kdy je uskutečníte.
V podnikání je úplněk prospěšný pro investice, leaing a pronájem, příjem nových zaměstnanců, přestvaba pracovišti.
Vyhněte se touze po majetku, nechtějte to, co nemůžete mít.
Doporučené aktivity jsou začít spořit, uzavřít pojistku, dát financím pevnější základ, změnit barvy v ložnici.

Ve zdraví pozor na bolesti v krku.
Zpříjemnit si podzim se dá různě:


Úplňková vůně: jasmín, anýz, lilie

BUK
je strom na listopad

Přírodní léčivá síla buku: má stahující, antiseptické, desinfekční účinky a při horečce ochlazující účinky.
Vůně buku podporuje sebevyjádření , důvěru, snášenlivost a sympatii.
Objímáte-li buk, vstupuje do vás klid, cítíte, jak do vás proudí jeho síla. Dává vám schopnost chápat druhé.

TOPAZ
je kámen na listopad
V dávnověku se mezi topazem a zlatem nedělal žádný rozdíl. Bezbarvé topazy jsou často nahrážky diamantů. Žlutý topaz je přisuzován Slunci.
Topaz je silný amulet. Zahání noční můry a deprese, zabraňuje těžkým snům. Přináší štěstí je-li zasazen do zlata a nošen jako prsten na levé ruce. Přináší šěstí a pohodu.
Zavěšen na krku zaručuje pomalé vadnutí krásy a o dlouhověkost.
Kámen zvyšuje inteligenci a zdravý úsudek.
Topaz má chladící účinky. Pokud ho vhodíte do horkého nápoje, ochladí ho.

Kasha

20. listopadu 2012 v 9:30 | Deborah |  Seznámení s tím co jíme, kupujeme, vaření a pečení co kupujeme
Pod tímto názvem se skrývá jídlo. V lednici jsem měla balíček houby hlívy ústřičné tak mi napadlo ji spotřebovat právě sem a udělala jsem moc dobře. V tom původním receptu píší, že jde o italský recept a má tam tedy být i čerstvý špenát a rukola. Určitě si tedy ještě zkusím a vy taky najít pod heslem kasha jiné info o tomto pokrmu a na jaké způsoby se dá připravit. Trochu jsem zaguglovala a:
Třeba kasha na obrázku je směs bílé rýže, hnědé rýže, bulguru a žampionů. Kasha se připravuje na mnoho způsobů. Většinou jde o směs nějaké obiloviny pohanka, bulgur třeba s rýží, ale i s těstovinami, možná i někdy s kuskusem a v tom všem ještě houby hlíva, žampiony, zelenina, ale spíš ta plodová apod. Není to tedy záležitost dle mýho názoru čistě italská a prostě každý národ země má nějakou takovu kashi.

Můj recept na KASHI
pohanka
rýže
pórek
olej
hlíva ústřičná
bylinková sůl
pepř trojbarevná
menší množství strouhaného sýru
Vzala jsem jako v původním receptu hrst pohanky proprala jsem v sítku a uvařila podle návodu.
Navíc jsem takhle uvařila šálek kvalitní rýže. Pohanku a rýži jsem promíchala. Tyto dvě věci se zvládají do dvaceti minut jen je potřeba mít dva hrnce takové ty střední velikosti a pokud nejsou tak čas přípravy se logicky trochu protáhne, protože v jednom hrnci dohromady to podle mně uvařit nelze!!!
Asi tak 10 až 15 cm pórku bílé části i té nazelenalé se pokrájí na drobno. Stejně tak se nakrájí na co nejmenší kousky hlíva. Na oleji jsem orestovala pórek a přidala houby. Jen jsem smažila jak píší v receptu a nepodlévala vodou a pochvíli jen osolila bylinkovou solí a opepřila.
Na talíř jsem pak vše pěkně upravila a posypala strouhaným sýrem.
A fakt povedlo se a dobrůtka byla na světě. A doporučuji!

Tip: smetana bez cholesterolu

20. listopadu 2012 v 9:29 | Deborah |  Seznámení s tím co jíme, kupujeme, vaření a pečení co kupujeme
Kdo si často přilévá a zlepšuje kávu nebo i čaj co já klasickou smetanou, mlékem a podobnými produkty časem může mít všelijaké výčitky svědomí, že to pro zdraví třeba i srdíčka není to pravé ořechové. Mandlové a ořechové mléko, které si lze vyrobit po domácku je zdlouhavé a musí se být čerstvé a sójové mléko není také vždy a je drahé.
Narazila jsem na výrobek fy Bohemilk s názvem tekutý creamer a co více je bez cholesterolu.
A o co jde: Je to tekutá přísada do kávy a čaje. Obsah tuku slibují 4% hmotnosti. Je to bez laktózy. S obsahem rostlinného tuku. Po otevření se musí do pěti dnů spotřebovat. Balení o hmotnosti 340gr
přišlo mně v OC Tesco na 23Kč.
A moje hodnocení: špatné není, v Karu docela chutná, v čaji to není ono jsem navyklá na něco jiného, v pravé kávě to neposoudím. Jsem v poslední době zvyklá na čerstvé potraviny a co nejméně umělotin tedy konzervačních a přídavných látek a tady prostě nějak víc cítím ty emulgátory, stabilizátory atd. Za vyzkoušení to však stojí. A příště vyzkouším pro změnu nějaké mléko sójové.
BOHEMILK Tekutý Creamer bez cholesterolu 340g