Co s kořenem pampelišky?

2. září 2011 v 21:57 | Deborah |  Recepty nápojů, čaje, lektvarů
Kořen pampelišky jako celá rostlina má léčivé a preventivní účinky a dá se použít v odvaru a dále jej lze použít k výrobě kávové nahrážky. Usmívající se
Je dobré si vyhlédnout větší a vzrostlé pampelišky nejlépe v době úplňku, ale i jindy a spíše v pozimním období. Motyčkou nebo dloubákem vykutat nebo vykopat.
Záměna snad není ani možná a bude snad jen z nepozornosti. Uvnitř je kořen bělostné barvy a na povrchu po omytí hnědožlutý a je kůlovitý a jen tak se nesplete, protože jen tak dostat větší kus ze země je docela prácička. Pro srovnání třeba kořen kostivalu zarůstá ještě hlouběji je kůlovitý stejně jak u pampelišky, ale má tmavočernou barvu. No, když se spleteme nic se nestane, protože kořen kostivalu se též dá užívat. Smějící se V klidu pak vše očistíme, drobné kořínky odstraníme a celé opereme. Necháme trochu oschnout. Velké kusy se mohou oškrábat obyčejnou škrabkou co je na brambory. Kořeny se nakrájí na špalíky a nasuší se. Použít se dá i sušička. Skladuje se v plechovkách nebo sklenicích. Z takto upraveného kořene pampelišky se připravuje odvar. Pampeliška je dobrá na jaře při očistných kúrách.
Další způsob je nakrájet kořen na malé špalíky a takto připravené se opraží v troubě nebo i na kamnech. Pravda ještě jsem to takhle nezkoušela, ale je to osvědčený postup pro výrobu zásoby opražené pampelišky a je to podobné nahrážce kávy jako je cikorka a další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama