Zelené koření

23. srpna 2011 v 23:04 | Deborah |  Bylinky
Je několik bylin, které jsou užitečné a skoro nepostradatelné v každé kuchyňce. Pěstuje se za oknem i na parapetu. Vše se může obměňovat, přidávat, sklítet a sázet nové.
Osvědčené, nejlepší a i pro začátečníky jsou:
Pažitka - na chleba, do polévek až po uvaření kvůli vitaminu C; na brambory; do pomazánek; lehce se dá rozsekaná zamrazit;
Řeřicha - pěstuju brzo na jaře už od ledna-února doma na vatě; každý týden sklizeň a tak třeba dokud se chce; obsahuje hodně vitaminu C; a je do polévek, salátů, vajíčkového salátu i do pomazánek; na brambory, na rýži; nebo míchat i s klíčky mungo, vojtěškou klíčky alfa-alfa atd.
Petržel - dá se sušit i mrazit; stačí odříznutý vršek kořene petržele a to v zimě na teplém místě třeba na víčku během 2-3 dnů začne rašit a zelenat; jinak se dá sehnat nebo vypěstovat hladká petržel nebo kudrnatka; Petržel se doporučuje v různých bylinkářských receptech i na snížení krevního tlaku. Používá se jako jiné zelené koření.

Bazalka - do rajčat, salátů, tomatových jídel; na pizzu, skoro všude kde se dává rajčatový protlak nebo kečup, ale záleží na chuti každého; přebytky jinak nasekat a zmrazit - je to jednoletá bylina. Dá se i usušit. Nedoporučuju před likvidací a konečnou sklizní stát truhlík či květináč z bazalkou třeba v ložnici. Určitě by jste neusnuly Mrkající a problémy jsou s hlavou. Někdo její vůni přímo nesnáší a při krájení většího množství třeba do mrazáku je třeba i větrat.
Oregano (nějaký menší druh za oknem Usmívající se ) - sbírá se pokud nekvete a toto koření je dobré na pizzu, italské saláty, do bílých třeba sýrových omáček, na italská jídla... Kvetoucí oregano nebo také dobromysl i kvetoucí nať je na přípravu čaje.
Další koření za okýnko je saturejka - koření do různých směsí, výborný do luštěnin;
Majoránka - bramboračka, bramboráky, cuketáky a další při křečích i čaj z jedné lžíce sušené byliny;
Šalvěj - do všech možných jídýlek tak jak komu chutná; prospěšný zubům a tak se i žvýká, dává se i do čajových směsí; Menší drobnější druhy máty - do nápojů; alko i nealko a to i na výrobu; čaje;
Meduňka nebo i citronová meduňka - limonády, studené nápoje, čaje, sladká jídla i zmrzliny; dětem na uklidnění při růstu zoubků a na pěkné spaní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama