Mátovo-jablečný čajík

19. srpna 2011 v 14:50 | Deborah |  Recepty nápojů, čaje, lektvarů
Mátovo-jablečný čajík :-) pro špunty i pro dospěláky

Recept na čajík nebo chcete-li nápoj, který chci vložit je jednoduchý na přípravu i čas.Tento čaj je velice variabilní a je též dobrý jako účinná prevence proti různým nemocem.
U nás se teď pije dost času a napadlo mně tedy podělit se :-) o receptík.
Potřeba surovin: máta, slupky od jablek či jablko i navinulé, sladidlo;
Je k němu potřeba nasbíraná čerstvá nebo usušená máta konkrétně lístky máty peprné popřípadě i jiný druh této rychle rostoucí bylinky. Při nejhorším se dá vzít i sáček z krabičky z obchodu.
Do konve o obsahu 1,5 litru se dává kolem hrst čerstvé nebo 2lžíce sušené (záleží jaké má máta "grády", vlastně se tato bylina nedává jen kojencům jinak může snad každý, může dráždit nějaké typy kašle - tak tam raději také ne, alergie na mátu není a je výborná i pro svěží dech). Teď přijde další přísada a to jsou sušené slupky jablek (výborné jsou Golden) a pro ty co příliš neexperimentují a žádné zásoby nedělají se dá použít i čerstvé omyté nakrájené jablko jakékoliv odrůdy snad kromě těch letních kyselých:-) i s jádřincem. Celé se to přelije vařící vodou, která nemusí zrovna vřít a nechá kolem 10 minut stát. Pro děti se může osladit cukrem, medem, jakýmkoliv sirupem. Dospělý nemusí šetřit lžičkou rumu.
Čaj je výborný i vychlazený a je dobrý i s trochou citronu. Při horku je to prima osvěžení a pokud moc nesladíme zažene žízeň. Je dobré také vědět, že máta údajně podporuje chuť k jídlu a je výborná k trávení. Snad jsem neunavila svojí délkou článku, ale nápoj je výborný a ušetří peněženku. Obrázek seženu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama