Lesní čaj nebo také fermentovaný

29. srpna 2011 v 21:41 | Deborah |  Recepty nápojů, čaje, lektvarů
Návod na tento čaj je stará metoda jak si vyrobit lahodný a originální čaj a nápoj. Dá se vyrobit z listů od maliníku, ostružiníku a borůvčího listu. Nebo jiné listy třeba od černého rybízu nebo jiného rybízu. Klasicky se děla z lesních listů bylin. Listy jsou měkké a tvárné a to je pro fermentaci důležité.
Návod je jednoduchý a nezabere tolik práce. Listy se nasbírají když je suché počasí někde dál od kraje silnice v lese a nejprve se do druhého dne nechají zavadnout. Každé listy zvlášť nebo ve směsi to je jak chcete. V jedné vrstvě se rozprostřou na utěrku nebo jiný savý materiál. To se stočí do tzv.housenky a vloží se pod něco těžkého třeba křeslo. Asi tak do tří dnů déle ne dostanou listy tmavou barvu (možná dřív). Důležité je to tedy max.do čtyř dnů vyndat znovu rozprostřít a nechat klasicky uschnout na vzduchu nebo i v sušičce. A takto připravený čaj se plní do sklenic nebo se dělají právě různé lesní směsi.
Další varienta: dá se míchat i se sušeným ovocem toho druhu, pak má čaj ještě lepší chuť a barvu a čajík je dobrý i pro starší děti.
Lesní čaj je dobrý pít ráno připisují se mu povzbuzující účinky a tak lze alespoň někdy nahradit kávou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama