Kopřiva a všelijaké návody jak na ní :-)

18. srpna 2011 v 16:20 | Deborah |  Bylinky
Kopřiva dvoudomá roste snad všude. Pozorovatel či sběratel a nebo i někdo jiný kdo se o ně "zajímá" brzy přijde na
spoustu vychytávek jak při sběru, pozorování tak jinde.

Na lepší půdě a ve vlhku s průměrným dopadem světla (tedy tak akorát půl dne slunce půl dne tma) jsou vybarveny do tmavě zelené barvy. Odlišně pak vypadají zase ty co jsou třeba blízko lesa a mají celodenní stín a vlhkost. Jsou sice velké, ale jsou často obsypané různým hmyzem i pro člověka nepříjeného.
Na suchých půdách a s celodenním sluníčkem jsou listy celé světle zelené a kolikrát ošklivé a žádná housenka nebo motýl bělásek nebo i různé můry není široko daleko.
Proč se vůbec starat o sběr tohoto pro mnohé lidi plevelu?
Kopřivou se dá již brzy na jaře nahradit špenát. Čerstvé listy jsou dobré do jarních polévek, velikonočních nádivek, a dále i jako náhrada, či společně se špenátem k masu. Receptů je víc a tak se nechci rozepisovat. Důležité je nejprve listy spařit a pak se dají dát v menším množství i třeba do bramborového nebo vajíčkového salátu jako ozdoba (ale opravdu pořřřádně spařit horkou vařící vodou). Kdo má přesto z toho vítr a bojí se zkoušky tedy pomletí třeba mezi prsty tak raději upřednostní další popisované úpravy.

Hned z čerstvých listů je dobrý čajový nálev tedy čaj a hned jak to jde mnozí z nás sbírají. V lékárnách mají kopřivu také a tak v nouzi nebo komu sběr příliš nejde, nevoní nebo nechce sbírat může si ho koupit. Výhodou tohu vlastního sušeného je právě i to, že se časem dá naučit pár směsí kde je složkou právě i kopřiva. Důležité je že bylina pročišťuje a tak je dobrá při jarních kúrách. Ve všech časopisech pro ženy, na internetu i jinde se dají recepty na kúru sehnat.
Nejjednoduší je pít čaj 14 dní až měsíc a pak na sobě poznáme účinek. Tento čaj pomáhá i proti nezkrotnému hladu, pročišťuje, slouží i jako diurektikum takže je dobrý na různé ledvinové směsi. Dá se jednoduše míchat z mátou, meduňkou nebo s jablečními šlupky.
Velkou výhodou kopřivy je, že roste až do zámrazu a tak můžeme sbírat a sbírat, sušit a sušit. Nejlepší je však ta jarní kopřiva, ale v případě nouze se dá použít i ta letní nebo podzimní. Během léta je totiž nálev dobrý na spláchnutí vlasů po mytí, na výrobu vlastní nefalšované kopřivové vodičky k masírování - hodí se nám i čerstvá a i sušená kopřiva a též zelené květy "vlasy". Na podzim se kopou kořínky a ty se používají také na odvar a na vlasovou pokožku.
Návod číslo jedna je, že na kopřivy je dobré mít alespoň jednu rukavici a nůžky a dále košík, velkou mísu nebo něco podobného.
Celé kopřivy se sváží a takto pověšené budou do 4-5 dnů suché pokud nebudou v přílišném vlhku.
Rozemelu a rozdrtím je pak klasický způsobem, tvrdé stonky kolikrát vyhodím. Pozor i tyto kopřivy ještě žahají a tak ve staré rukavici anebo do sáčku a v něm třeba pomocí palice rozdrtit a hlavně pak opět přbrat stonky od listů. Plní se do velkých skleněných lahví. Z toho se pak odebírá na výrobu směsí, na jednodruhový čaj i na nálev.
Někdy je dobré si udělat výtažek z kopřivy a udělat si vodičku na masírování. Dělám si jen málo a pouze z vody na jiné výrobky si netroufám a i tak pro vlasy péče navíc se vyplatí.
Zamíchat spolu s lichořeřišnící do olivového oleje nechat odstát, slít a také použít na masáž pokožky hlavy.
Receptů je hodně a i ve studeném třeba mátovém čaji s citronem se může louhovat i kopřiva.
Zkušení lidi od zahrádek dělají z kopřiv, kterých je přebytek zákvas - zelené hnojivo! Nevoní, ale je to super ekologie bio!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama