Fenykl obecný

29. srpna 2011 v 21:37 |  Byliny, koření, rostlinky

Původní domovina fenyklu obecného (Foeniculum vulgare) je stejně, jako je tomu u kopru Středozemí. Jako koření se používají plody této byliny, řapíkatý fenykl se v kuchyni uplatňuje jako zelenina.
V nati a plodech je přítomna silice, v níž byl zjištěn anetol, který díky svým antioxidačním vlastnostem působí proti zhoubným volným radikálům, jež mohou být příčinou rakoviny. V plodech jsou kromě toho přítomny sacharidy, bílkoviny, aminokyseliny, flavonoidy, z minerálů vápník, hořčík, fosfor a draslík, ze stopových prvků mangan, selen a zinek. Byl v nich prokázán i bergapten, jenž má preventivní účinky proti nádorovým onemocněním.
Plody také podporují chuť k jídlu, zlepšují trávení, uvolňují křeče hladkého svalstva. Fenykl se doporučeuje jako prostředek proti nadýmání podporuje vykašlávání hlenů a působí diureticky. Bývá součástí různých bylinných směsí, které se užívají na pročištění krve, při dušnosti, obezitě nebo v případě dny.
Nálev se připravuje z půl kávové lžičky plodů na šálek vody. Podává se třikrát denně, nejlépe postupně po doušcích. U malých dětí by měla být dávka čtvrtinová až poloviční.
(Regenerace č.8/2011 - Jana Arcimovičová)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | Web | 16. března 2013 v 11:04 | Reagovat

Fenykl mám moc ráda,zrovna včera jsme měli fenyklový salát s pomeranči a sýrem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama