Bazalka vonná

26. srpna 2011 v 20:09 |  Byliny, koření, rostlinky
Článek časopisu Regenerace (srpen 2011)
Domovinou bazalky vonné (Ocimum basilicum) je přední Indie. U nás se pěstuje asi od 16.století. Její latinský název
pochází z řeckého ozein (vonět) a basileus (král). Je tedy královnou vůní. Obsahuje asi 1,5% silice, dále třísloviny, glykosidy, saponniny a flavonoidy. V nati je vápník, hořčík, fosfor, draslík a některé stopové prvky. V čerstvé i vitamin C.
Silice i nať bazalky mají antiseptické vlastnosti, zamezující růst nežádoucí střevní flóry, uvolňující hladké svalstvo v trávicím ústrojí i v průduškách a snižuje nadýmání. Silice povzbuzuje chuť k jídlu a zvyšuje vylučování trávicích enzymů. Díky antioxidantům, jež jsou v ní obsaženy, působí bazalka proti nádorovým onemocněním.
Nálev z natě bazalky, který podporuje činnost jater a ledvin, se může využívat k pročištění organismu u lidí s nádory, zvláště s těmi, které byly léčeny chemoterapií.
Zlepšuje náladu, podává se při nespavosti a ke zklidnění nervů.
Němečtí vědci zkoumali antioxidační aktivitu pěti druhů bazalek, nejúčinnější byla bazalka tenkokvětá (Ocinum tenuiflorum). Odborníci si slibují, že pdíky protinádorovému a antiseptickému
působení silice z bazalky by se tato rostlina mohla v budoucnu uplatňovat při léčbě karcinomů.
Obvykle se užívá 2-3denně nálev (jedna lžička drogy na šálek vody), který se nechá asi 10minut vyluhovat. Neměl by se podávat dlouhodobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama